Isı Dağıtım Sistemleri

Isı pompasının tükettiği elektrik enerjisinin azaltılması için, ısı dağıtım sistemi mümkün olan en düşük su sıcaklığı ile ısıtma ve mümkün olan en yüksek su sıcaklığı ile soğutma yapabilecek tarzda kurgulanmış olmalıdır.

İyi yapılmış bir yerden ısıtma/serinletme tesisatı bilinen en sağlıklı, en konforlu ve enerji tüketimi en düşük olan sistemdir.

Yerden serinletmenin yeterli olmadığı durumlarda yerden ısıtma sistemi ile birlikte Fan Coil üniteleri ile destekli soğutma yapılması yaygın olarak uygulanmaktadır.

Orta seviyede konforun yeterli görüldüğü binalarda düşük sıcaklık radyatörleriyle ısıtma ve Fan Coil üniteleriyle soğutma yapılabilir.

Daha düşük seviyede konforun yeterli görüldüğü binalarda ise sadece Fan Coil üniteleri kullanarak hem ısıtma, hem soğutma yapmak da mümkündür.

Klima ve VRF cihazları sağlıksızdır. Bunlar çalışırken mekana sıcaklığı kotrol edilemeyen hava üfledikleri için hastalanmamıza neden olmaktadır. Bu sistemlerde yaşadığımız mekanın içinde yüksek basınçlı, sağlığa zararlı soğutucu gaz dolaşıyor olması ayrıca önemli bir risk unsurudur. İç ünitelerin sürekli hava üflemesi hem elektrik tüketimine, hem de mekanda hava dolaşımına neden olan ayrı bir konforsuzluk nedenidir.

Isı pompalı ısıtma/soğutma sistemleri sağlıklıdır. Yaşadığımız mekanın içinde sadece tesisat suyu dolaşmaktadır ve bu suyun sıcaklığını istediğimiz gibi ayarlayabildiğimiz için hastalanmalar önlenebilmektedir.

Isı dağıtım sisteminin önemini iyi bilen firmamız satış programında bulundurduğu ;
– kaliteli Fan Coil üniteleri

– özel havalandırma ekipmanları
ile hizmetinizdedir.

Translate »