Erten Apartmanı - Ankara

Ankara Çayyolu’nda B. Erten Apartmanı

Simurg Mühendislik bu güzel apartmanın iklimlendirilmesini, dünyanın en iyisi olarak kabul edilen, inverterli Chofu ısı pompalarımızla gerçekleştirmiştir. Apartmanın sıcak suyu merkezi sistemde, -20°C’ye kadar dış hava sıcaklıklarında çalışabilen Chofu serisi ısı pompamızla hazırlanmaktadır. Çok düşük enerji tüketimi ve yüksek yaşam konforu, kurguladığımız ısı pompası ve yerden ısıtma sisteminin önemli avantajlarıdır.

Apartman, toplam kapasitesi 100 kW olan, Chofu serisi inverterli ısı pompalarımızla ısıtılıp soğutulmaktadır. Apartmanın sıcak suyu, 1000 litrelik boyleri besleyen Chofu AW16 modeli inverterli ısı pompamızla hazırlanmaktadır. Bina içinde zeminden ısıtma ve nem alma cihazlarıyla desteklenmiş zeminden serinletme sistemi uygulanmış, asgari enerji tüketimiyle, en yüksek iklimlendirme konforu sağlanmıştır.

Erten Apartmanı, Ankara gibi Türkiye’nin 3. soğuk iklim kuşağında bulunan şehirlerinde de apartmanların hiç doğalgaz kullanılmadan hava kaynaklı ısı pompalarıyla, çevreyi kirletmeden ısıtılıp soğutulabileceğini gösteren örnek bir projedir.

 

Translate »