Sami Bey Apartmanı - Erenköy

İstanbul Erenköy’de Sami Bey Apartmanı

Ödül İnşaat’ın 2016 yılında yaptığı 41 dairelik bu apartmanda kombi, kazan ve klima cihazları kullanılmamıştır. Doğalgaz, kazan dairesi, baca ve klima dış ünitelerinin neden olduğu riskler ve masraflar da oluşmamıştır. Isı pompalarımızın sorunsuz kullanımı ve düşük enerji maliyetleri daire sahiplerinin takdirlerini kazanmıştır.

Sami Bey Apartmanı; İstanbul’da apartmanların klima ve doğalgaz kullanılmadan sadece hava kaynaklı ısı pompalarıyla, tasarruflu ve konforlu bir şekilde ısıtılıp soğutulabileceğini gösteren örnek bir projedir.
Sami Bey apartmanında toplam kapasitesi 420 kW olan; 2 adet AirMidi AW140 1 adet AirMidi AW70 ve 1 adet AirMidi AW70R+ (IGK) modeli hava kaynaklı ısı pompalarımız ısıtma, soğutma yapmaktadır. Apartmanın sıcak suyu, 2 adet 2000 litrelik sıcak su boylerini besleyen AirMidi AW70R+ modeli ısı pompamızla ısı geri kazanımlı olarak hazırlanmaktadır. Daire içlerinde zeminden ısıtma ve gizli tavan tipi Fan Coil üniteleriyle desteklenmiş serinletme sistemi uygulanmış, asgari enerji tüketimiyle yüksek iklimlendirme konforu sağlanmıştır.

 

 

Translate »