Taraklı Termal Devremülk Tatil Köyü projesini teslim ettik

 

Adapazarı’nın Taraklı ilçesinde Taraklı Termal Turizm AŞ tarafından yapılan bu tesiste 1300 adet kadar apartman dairesi ve 20.000 m2 kadar kullanım alanlı ” Osmanlı Çarşısı ” diye anılan bir AVM bulunmaktadır.

Bu devasa tesiste konutların ısıtılması, AVM’nin ısıtılması ve serinletilmesi ve tesis genelinde tüm kullanım sıcak suların hazırlanması Newtherm su kaynaklı ısı pompalarımız kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

Toplamda 5.500 kW kadar anma gücüne sahip, 5 adet sudan suya çalışan ısı pompalarımızla tesisin bütününe fosil bazlı enerji kullanılmadan ve hiç bir çevre kirlenmesine neden olunmadan hizmet verilmektedir.

Kullanılmış termal suyun ve atılan diğer kullanım sularının enerji kaynağı olarak değerlendirilen bu proje, Türk mühendisliğinin başarılı bir eseridir.

En düşük enerji giderleriyle işletilen ve CO2 salınımı asgari düzeyde gerçekleşen Taraklı Devremülk Tesisi, Türkiye’deki bir çok otel ve tatil köyüne örnek olacaktır.

Mekanik tesisat uygulaması değerli iş ortağımız ” Gisair Enerji Ltd ” tarafından gerçekleştirilen bu muhteşem tesisin ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

Translate »